Правління ПФУ розробило новий Порядок фінансування страхувальників
У який строк треба подати заяву-розрахунок до ПФУ для фінансування лікарняних
СПО об’єднань профспілок на сайті оприлюднив проєкт постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» (далі — Порядок), де він перебуватиме на обговоренні до 18 грудня 2024 р.
Ухвалення акта дасть змогу визначити механізм та умови фінансування страхових виплат, встановлених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.
Порядок розробили, щоб надавати страхові виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням:
- у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
- страхових виплат, коли тимчасово переводять потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;
- відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних із цим ритуальних послуг.
Порядок також містить додатки: заяву-розрахунок та повідомлення про виплату страхових коштів застрахованим особам.
Заяву-розрахунок страхувальник подаватиме до головних управлінь ПФУ не пізніше п’яти робочих днів з дати, коли ухвалить рішення призначити страхові виплати. Це можна буде зробити в один із способів:
- у паперовій формі разом з електронною формою на носії інформації особисто або надіслати поштою;
- в електронній формі через вебпортал ПФУ з допомогою кваліфікованого електронного підпису або через Портал Дія у разі технічної можливості.
Коли ухвалять Порядок, втратять чинність підзаконні нормативно-правові акти, що регулювали це питання раніше.
Тетяна Фіало
За інформацією СПО об’єднань профспілок
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.