Правління ПФУ розробило новий Порядок фінансування страхувальників
У який строк треба подати заяву-розрахунок до ПФУ для фінансування лікарняних
СПО об’єднань профспілок на сайті оприлюднив проєкт постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» (далі — Порядок), де він перебуватиме на обговоренні до 18 грудня 2024 р.
Ухвалення акта дасть змогу визначити механізм та умови фінансування страхових виплат, встановлених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.
Порядок розробили, щоб надавати страхові виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням:
- у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
- страхових виплат, коли тимчасово переводять потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;
- відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних із цим ритуальних послуг.
Порядок також містить додатки: заяву-розрахунок та повідомлення про виплату страхових коштів застрахованим особам.
Заяву-розрахунок страхувальник подаватиме до головних управлінь ПФУ не пізніше п’яти робочих днів з дати, коли ухвалить рішення призначити страхові виплати. Це можна буде зробити в один із способів:
- у паперовій формі разом з електронною формою на носії інформації особисто або надіслати поштою;
- в електронній формі через вебпортал ПФУ з допомогою кваліфікованого електронного підпису або через Портал Дія у разі технічної можливості.
Коли ухвалять Порядок, втратять чинність підзаконні нормативно-правові акти, що регулювали це питання раніше.
Тетяна Фіало
За інформацією СПО об’єднань профспілок
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.