Чи можна одночасно присвоїти педагогічне звання і кваліфікаційну категорію педпрацівникам

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надало відповідне роз’яснення

Коли проводять атестацію педпрацівників, керуються Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН від 09.09.2022 № 805, із змінами, що вніс наказ МОН від 10.09.2024 № 1277 (далі — Положення).

Пункт 10 розділу І Положення визначає, які педзвання присвоюють чи підтверджують педпрацівникам, які працюють на відповідних посадах:

  • «старший учитель», «старший вихователь» — яким за результатами попередньої атестації присвоїли чи підтвердили кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст другої категорії» та мають стаж роботи понад 3 роки;
  • «учитель-методист», «вихователь-методист» — які мають кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст вищої категорії», вищу освіту та стаж роботи понад 5 років.

Це не стосується педпрацівників, які працюють у закладах дошкільної освіти. Для працівників, педагогічні посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційної категорії присвоюють найвищий, встановлений відповідно до посади, тарифний розряд.

Тож педзвання «старший» можна присвоїти вчителеві чи вихователеві, який має другу, першу або вищу кваліфікаційну категорію. Тому вчителеві, який вже має другу кваліфікаційну категорію та атестується на першу, можна одночасно присвоїти педзвання «старший вчитель». Вихователю з другою кваліфікаційною категорією теж можна присвоїти першу категорію та педзвання «старший вихователь».

Якщо вчитель чи вихователь вже має першу кваліфікаційну категорію та атестується на вищу категорію, йому можна одночасно присвоїти педзвання відповідно «старший вчитель» чи «старший вихователь». Лише коли педпрацівник має вищу кваліфікацію, можна підтвердити цю кваліфікаційну категорію та присвоїти педзвання за відповідними посадами «учитель-методист» чи «вихователь-методист».

Отже, можна одночасно присвоювати вищу кваліфікаційну категорію та педзвання «учитель-методист» чи «вихователь-методист» вчителям та вихователям, зокрема груп продовженого дня.

За інформацією ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

 

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
89

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6027

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1026

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530629

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124036

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді