Для проходження виробничої практики заклади освіти укладають договори із підприємствами. Останні здійснюють оплату відповідно до укладених договорів за фактично виконану роботу.
Як оформити виробничу практику: алгоритм
Ці кошти перераховуються на розрахунковий рахунок закладів освіти, які перераховують учням 50 % зарплати. Інші 50 % зарплати використовуються навчальним закладом.
Отже, трудові відносини із учнями навчальних закладів під час виробничої практики не виникають, трудові договори не укладаються, а отже повідомлення про прийняття працівника на роботу до органів ДПС подавати не потрібно.
За інформацією Telegram-каналу
Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області
Наказ про проходження практики на підприємстві готує кадрова служба. Доречно відносити такий наказ до групи наказів з кадрових питань із тривалим строком зберігання
Практика студентів є частиною процесу підготовки спеціалістів у закладах вищої освіти. Після її закінчення організація — база практики зобов’язана дати характеристику на кожного студента-практиканта, в якій оцінити якість підготовленого ним звіту.
Невід’ємною частиною навчального процесу у вишах є проходження виробничої практики на підприємстві. Бази практики (підприємства, що приймають практикантів) мають забезпечити належні умови для проходження практики на підприємстві та оформити усі необхідні документи. Обов’язок з оформлення частково покладається на плечі кадровику. Що та як слід оформити, розказуємо у статті.
У вищих навчальних закладах (далі — виші або ВНЗ) обов’язковою умовою є проведення для студентів практики. Оскільки для підготовки висококваліфікованих спеціалістів недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії.