
Роботодавець не може відмовитись приймати на роботу вагітну жінку, матір дітей до 3 років, одиноку матір дитини до 14 років або дитини з інвалідністю, а також особу, яка виховує дитину до 14 років без матері.
Якщо у роботодавця є поважні причини для відмови у працевлаштуванні, їх необхідно обґрунтувати у письмовій формі.
Заборонено знижувати цим категоріям працівників заробітну плату. Якщо працівниця вагітна або має дітей до 3 років і не може виконувати свої обов’язки, її потрібно перевести на легшу роботу або знизити норму виробітку зі збереженням середньої зарплати.
Додаткова відпустка на дітей: шпаргалка
Також заборонено вимагати від вагітної та жінки з дитиною до трьох років працювати з 10 години вечора до 6 години ранку, у понаднормові години та вихідні або їздити у відрядження. Якщо жінка має дітей від 3 до 14 років, за бажанням вона може працювати понаднормово чи їздити у відрядження. Ці самі вимоги поширюються на працівників, які виховують малолітніх дітей без матері.
Відпустки, які надаються вагітним жінкам і працівникам із дітьми:
- оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
- одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини;
- відпустка для догляду за дитиною;
- відпустка працівникам, які всиновили дитину;
- додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або неповнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
За інформацією
Північного міжрегіонального управління ДПС
Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки