Служба у військовому резерві під час безпосередньої участі в АТО чи забезпеченні її проведення зараховуватиметься до вислуги років для призначення пенсії.
Верховна Рада подбала про пенсійне забезпечення резервістів, постраждалих внаслідок АТО. Йдеться про інвалідів та членів сімей осіб, які загинули чи померли під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпеченні її проведення.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей» від 12.04.2016 № 1080-VIII визначено: пенсійне забезпечення для таких осіб здійснюється у порядку, встановленому Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII для військовослужбовців відповідних прирівняних посад та членів їх сімей.
Окрім того, ветеранами військової служби також визнаються інваліди I та II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи при виконанні службових обов’язків по охороні громадського порядку, боротьбі із злочинністю та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Підготувала
Ольга Савченко,
експерт Експертус Кадри
Коментар редакції
Детальніше по пільги для учасників АТО — в експертних статтях:
Отримання статусу учасника бойових дій та пільги особам, які брали участь в АТО
(«Кадровик-01», № 10/2014)
(«Кадровик-01», № 02/2016)
Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016: про найголовніше для кадровика
(«Кадровик-01», № 02/2016)
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір