За працівниками, призваними на строкову службу, мобілізованими, контрактниками, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві згідно із ст. 119 КЗпП України.
Коли повернутися до роботи демобілізованому працівнику
Ці гарантії зберігаються також за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення, потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у ТЦК після звільнення з військової служби або до дня оголошення їх судом померлими.
Закінченням військової служби для військовозобов’язаних є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини, про що робиться відповідний запис до військового квитка. Дати початку та закінчення військової служби, зазначені у військовому квитку, визначають період, який на працівника поширюються гарантії щодо збереження місця роботи і посади.
Про повернення на роботу працівнику потрібно написати заяву. Після цього роботодавець на підставі заяви видає наказ про вихід працівника на роботу у зв’язку із демобілізацією.
У випадках, коли на місці демобілізованого працівника працює інший працівник за строковим трудовим договором, роботодавець видає наказ про звільнення з роботи на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП у зв’язку із закінченням строку трудового договору. Днем закінчення строкового трудового договору є повернення демобілізованого працівника на роботу.
За інформацією