Порядок нарахування допомоги при народженні дитини знову може зазнати змін

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (щодо зміни розміру та порядку нарахування допомоги при народженні дитини)» (реєстр. № 1432 від 11.12.2014)

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (щодо зміни розміру та порядку нарахування допомоги при народженні дитини)» (реєстр. № 1432 від 11.12.2014).

Існуючий порядок призначення допомоги по народженню дитини, з урахуванням прожиткового мінімуму на момент народження дитини та розтягування виплат цієї фіксованої суми на період до 6 років не може забезпечити довгострокову підтримку молодих родин через те, що кожна наступна виплата допомоги буде знецінюватись через зростання цін, а купівельна спроможність молодих родин знижуватиметься.

Офіційно встановлений рівень прожиткового мінімуму вже зараз не відповідає реальному стану речей та не здатен забезпечити елементарних потреб дитини. За існуючої динаміки зростання цін, через кілька років щомісячні витрати на дитину можуть зрости щонайменше втричі, при цьому розмір виплат призначеної допомоги залишиться незмінним.

Отже, ефективність державної допомоги, яка при існуючому порядку виплачується у фіксованій сумі, призначеній на момент народження дитини та не враховує інфляційні процеси, щомісячно знижується, тому не може виконувати функцію довготривалого соціального захисту молодих родин.

Для вирішення існуючої проблеми, законопроектом пропонується статтю 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-ХII викласти в новій редакції, якою передбачається збільшення загального розміру допомоги при народженні дитини та принципів нарахування допомоги, з урахуванням зміни розміру прожиткового мінімуму протягом всього періоду здійснення виплат державної допомоги по народженню дитини.

Так, допомогу при народженні дитини пропонується нараховувати в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, та виплачувати виходячи з розміру прожиткового мінімуму встановленого на момент здійснення виплат допомоги.

Допомога при народженні дитини надаватиметься у такому розмірі:

  • на першу дитину — 34 розміри прожиткового мінімуму;
  • на другу дитину — 63 розміри прожиткового мінімуму;
  • на третю та кожну наступну дитину — 128 розмірів прожиткового мінімуму.

Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово:

  • при народженні першої дитини — у розмірі 10 прожиткових мінімумів;
  • при народженні другої дитини — у розмірі 15 прожиткових мінімумів;
  • при народженні третьої та наступної дитини — у розмірі 20 прожиткових мінімумів.

Решта допомоги виплачуватиметься:

  • на першу дитину протягом наступних 24 місяців;
  • на другу дитину — протягом 48 місяців;
  • на третю і кожну наступну дитину — протягом 72 місяців.

Виплата допомоги здійснюватиметься щомісячно в таких розмірах:

  • на першу та другу дитину — в розмірі 100 % прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на момент здійснення виплати;
  • на третю та наступну дитину в розмірі 150 % прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на момент здійснення виплати.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529553

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123569

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді