Порядок нарахування допомоги при народженні дитини знову може зазнати змін

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (щодо зміни розміру та порядку нарахування допомоги при народженні дитини)» (реєстр. № 1432 від 11.12.2014)

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (щодо зміни розміру та порядку нарахування допомоги при народженні дитини)» (реєстр. № 1432 від 11.12.2014).

Існуючий порядок призначення допомоги по народженню дитини, з урахуванням прожиткового мінімуму на момент народження дитини та розтягування виплат цієї фіксованої суми на період до 6 років не може забезпечити довгострокову підтримку молодих родин через те, що кожна наступна виплата допомоги буде знецінюватись через зростання цін, а купівельна спроможність молодих родин знижуватиметься.

Офіційно встановлений рівень прожиткового мінімуму вже зараз не відповідає реальному стану речей та не здатен забезпечити елементарних потреб дитини. За існуючої динаміки зростання цін, через кілька років щомісячні витрати на дитину можуть зрости щонайменше втричі, при цьому розмір виплат призначеної допомоги залишиться незмінним.

Отже, ефективність державної допомоги, яка при існуючому порядку виплачується у фіксованій сумі, призначеній на момент народження дитини та не враховує інфляційні процеси, щомісячно знижується, тому не може виконувати функцію довготривалого соціального захисту молодих родин.

Для вирішення існуючої проблеми, законопроектом пропонується статтю 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-ХII викласти в новій редакції, якою передбачається збільшення загального розміру допомоги при народженні дитини та принципів нарахування допомоги, з урахуванням зміни розміру прожиткового мінімуму протягом всього періоду здійснення виплат державної допомоги по народженню дитини.

Так, допомогу при народженні дитини пропонується нараховувати в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, та виплачувати виходячи з розміру прожиткового мінімуму встановленого на момент здійснення виплат допомоги.

Допомога при народженні дитини надаватиметься у такому розмірі:

  • на першу дитину — 34 розміри прожиткового мінімуму;
  • на другу дитину — 63 розміри прожиткового мінімуму;
  • на третю та кожну наступну дитину — 128 розмірів прожиткового мінімуму.

Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово:

  • при народженні першої дитини — у розмірі 10 прожиткових мінімумів;
  • при народженні другої дитини — у розмірі 15 прожиткових мінімумів;
  • при народженні третьої та наступної дитини — у розмірі 20 прожиткових мінімумів.

Решта допомоги виплачуватиметься:

  • на першу дитину протягом наступних 24 місяців;
  • на другу дитину — протягом 48 місяців;
  • на третю і кожну наступну дитину — протягом 72 місяців.

Виплата допомоги здійснюватиметься щомісячно в таких розмірах:

  • на першу та другу дитину — в розмірі 100 % прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на момент здійснення виплати;
  • на третю та наступну дитину в розмірі 150 % прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на момент здійснення виплати.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
82

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
195

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
233

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14948

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9954

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді