Як поновити на роботі за рішенням суду
У ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 235 Кодексу законів про працю України щодо порядку сплати податків і зборів за час вимушеного прогулу» від 20.03.2025 № 13126 (далі — Законопроєкт № 13126). Його розробили, щоб удосконалити питання сплати податків і зборів за час вимушеного прогулу. Депутати обґрунтовують необхідність змін тим, що коли суд скасовує рішення роботодавця про незаконне звільнення, працівнику виплачують середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.
Законопроєкт № 13126 доповнить статтю 235 КЗпП новою частиною такого змісту:
«Податки і збори із суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу підлягають нарахуванню роботодавцем при виконанні відповідного судового рішення та вираховуються при виплаті працівнику».
Законотворці врахували рішення Верховного Суду від 18.10.2024 у справі № 757/27799/21-ц та від 08.12.2021 у справі № 9901/407/19, в яких суд зазначав про це.
Нагадаємо, що громадянам гарантується захист від незаконного звільнення відповідно до статті 43 Конституції України.
За інформацією ВРУ
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.