Визначено порядок надання статусу учасника бойових дій працівникам організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в АТО

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у листі від 21.11.2014 роз’яснила порядок надання статусу учасника бойових дій працівникам підприємств, установ чи організацій (далі — організація), які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення

Для надання статусу учасника бойових дій працівникам організацій керівники цих організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань АТО в районах її проведення подають на міжвідомчу комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (далі  —  міжвідомча комісія), утворену Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, на кожну особу окремо довідки (далі —  довідка) за формою згідно з додатком 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 (далі — Порядок), та інші документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Підставою для надання статусу учасника бойових дій є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО в районах її проведення або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в АТО в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень), а також документи, що були підставою для прийняття керівниками організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження.

На розгляд міжвідомчої комісії виносяться матеріали, до яких на кожну особу долучені такі документи:

1. Довідка (оригінал) із зазначенням районів АТО, у яких особа брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

2. Витяг з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення організації або окремих працівників до виконання завдань АТО в районах її проведення.

3. Інші документи із зазначених у пункті 4 Порядку, що підтверджують виконання завдань АТО в районах її проведення або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в АТО в районах її проведення.

4. Заява особи про надання статусу учасника бойових дій із зазначенням місця її проживання.

5. Згода на збір та обробку персональних даних.

6. Копія сторінок 1 і 2 та розділу “Місце проживання” паспорта особи.

7. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера особі.

8. Інформаційна картка особи.

У посвідченнях про відрядження, маршрутних листах, товарно-транспортних накладних тощо відмітки про місце перебування особи у відрядженні (населений пункт, підпис та печатка) мають підтверджувати факт перебування особи безпосередньо в районах проведення АТО.

Копії документів, що надаються мають бути завірені підписом керівника організації та печаткою.

Надані відомості про особу будуть внесені до єдиного реєстру учасників АТО.

Працівникам організацій, яким за рішенням міжвідомчої комісії надано статус учасника бойових дій, посвідчення учасника бойових дій і відповідний нагрудний знак, видають органи соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.

До відома

Підставою для надання передбачених законодавством пільг і компенсацій є саме посвідчення, що підтверджує статус учасника бойових дій.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
88

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6001

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1021

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530582

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді