Які документи не можна апостилювати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Роз’яснення Мін’юсту

Для офіційного визнання документів дійсними в інших державах потрібне їх міжнародне підтвердження. Найпоширенішим та найпростішим способом на сьогодні є проставлення апостиля.

Апостилювання документів

Апостиль засвідчує справжність підпису на документі, якість, в якій виступала особа, що підписала його, та автентичність відбитку печатки або штампу на ньому.

Згідно з Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, затвердженими наказом Міністерства закордонних справ України від 17.03.2023 № 125/209/293/139/999/5, апостиль не проставляється на:

  • оригіналах документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • оригіналах документів, що підтверджують спеціальний статус;
  • військових квитках;
  • трудових книжках;
  • дозволах на носіння зброї;
  • свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів.

Ці документи можуть бути прийняті для проставлення апостиля у вигляді копій, засвідчених у нотаріальному порядку.

Також не апостилюють оригінали і копії нормативно-правових актів, роз’яснень та документи, що мають характер листування.

На території України не проставляють апостиль на документах, виданих установами колишніх республік у складі СРСР, окрім документів про освіту та вчені звання.

Апостиль може бути проставлено на копіях освітніх документів лише після попереднього проставлення на оригіналах.

Копію документів, виданих органами ДРАЦС, дозволено апостилювати лише за умови попередньої легалізації оригіналу.

За інформацією Мін’юсту

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
29

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14301

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6266

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
99

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1061

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді