Держпродспоживслужба перевірятиме зміст оголошень про вакансії

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Під забороною — дискримінаційні формулювання, прихована інформація та маніпуляції зарплатами

Держпродспоживслужба перевірятиме зміст оголошень про вакансії

Із 8 травня 2025 року Держпродспоживслужба розпочинає новий напрям роботи — контроль за змістом оголошень про вакансії. Відтепер Держпродспоживслужба здійснюватиме моніторинг публікацій роботодавців чи рекрутингових агентств та відслідковуватиме чи порушили законодавство про рекламу у сфері працевлаштування. Відповідні повноваження визначив Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» від 08.10.2024 № 3992-IX.

Що перевірятимуть:

  • дискримінаційні вимоги у вакансіях — за віком: «до 35 років», «молодий колектив»; статтю — «тільки для жінок / чоловіків»; станом здоров’я; етнічним походженням;
  • маніпуляції — завищену зарплату без умов, замовчування про нічні зміни або випробувальний термін, використання нечітких чи оманливих формулювань.

«Роботодавцям варто вже зараз переглянути свої вакансії та привести їх у відповідність до вимог законодавства. Це не лише допоможе уникнути штрафів, а й зберегти довіру кандидатів. Якщо ви помітили дискримінаційні або оманливі вакансії — зафіксуйте порушення та зверніться до територіальних управлінь Держпродспоживслужби. На ринку праці мають діяти прозорі й рівні правила для всіх», —

зазначив заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.

Контроль за рекламою — це не лише про дотримання закону, а передусім про захист права кожного громадянина на рівний доступ до праці. Такий підхід відповідає європейським стандартам: протидія дискримінації, прозорість та чесна конкуренція — основа сучасного ринку праці.

Нагадаємо, що актуальні заборони в оголошенні про вакансії містить частина перша стаття 24-1 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі — Закон про рекламу). Роботодавці, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, зобов’язані додатково розміщати в оголошенні примітку: заборонено отримувати від громадян, яким надано послуги з пошуку роботи та сприяння в працевлаштуванні, інші пов’язані з цим послуги, гонорари, комісійні або інші винагороди. Заборона зазначати дискримінаційні обмеження в оголошеннях про вакансію вміщена і в частині третій статті 11 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI.

Якщо рекламодавець порушить ці вимоги — сплатить до держбюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати, що встановлена законом на момент виявлення порушення (ч. 3 ст. 24-1 Закону про рекламу).

За інформацією Держпродспоживслужби

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
58

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
189

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14735

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9744

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
144

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді