Закон, що продовжив мобілізацію, діє з 9 травня

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Мобілізацію продовжили на 90 діб до 7 серпня 2025 року

Гарантії працівникам на час військової служби

9 травня 2025 р. набув чинності Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 16.04.2025 № 4357-IX (далі — Закон № 4357).  

Закон № 4357 затвердив Указ Президента України «Про продовження проведення загальної мобілізації» від 15.04.2025 № 236/2025, за яким строк проведення загальної мобілізації продовжують з 9 травня 2025 року на 90 діб.

Як працівнику отримати відстрочку від призову в ТЦК

Нагадаємо, на військову службу під час мобілізації призивають резервістів та військовозобов’язаних, які перебувають у запасі та не заброньовані на період мобілізації (ч. 1 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII). Категорії військовозобов’язаних та громадян, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, визначає стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII. Щоб отримати відстрочку від призову, особа має надати підтвердні документи.

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
5257

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
7040

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді