Як визначати cтрок виконання завдань, коли оцінюють результати службової діяльності держслужбовців
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Результати службової діяльності держслужбовців щороку оцінюють (ст. 44 Закону України «Про державну службу» від 10.12. 2015 № 889-VIII). Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців затвердила постанова КМУ від 23.09.2017 № 640 (далі — Порядок № 640).
Показники результативності, ефективності та якості є підставою, щоб оцінювати результати службової діяльності. Коли їх визначають, ураховують посадові обов’язки держслужбовця та те, чи дотримує він правил етичної поведінки та вимоги законодавства у сфері запобігання корупції, чи виконує індивідуальну програму професійного розвитку, а також показники, визначені у контракті про проходження держслужби, якщо його укладали.
Оцінювання проводять у такі етапи:
- визначають завдання i ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності (далі — ключові показники);
- визначають результати виконаних завдань;
- затверджують висновок щодо оцінювання результатів службової діяльності держслужбовців (далі — висновок), крім випадків, коли жодне із визначених завдань не підлягає оцінюванню.
Завдання і ключові показники мають відповідати цілям держоргану, відображати результативність діяльності держслужбовця та бути вимірюваними кількісно та / або якісно. Для держслужбовця визначають від двох до п’яти завдань.
Результати виконаних завдань визначають у жовтні — грудні за період з 1 січня поточного року або з дати, коли визначають завдання і ключові показники до дати, коли у наказі / розпорядженні фіксують результати виконаних завдань. Тому визначені завдання і ключові показники мають бути виконані до дати, коли приймають наказ / розпорядження про результати виконаних завдань, адже з цієї дати припиняється період, який для цього встановили.
НАДС наголошує, що для того, щоб визначати конкретний період для виконання завдань, необхідно в графі «Строк виконання» форми завдань i ключових показників згідно з додатками 1, 7 до Порядку № 640 вказувати чіткий строк. Наприклад, «15 квітня», «вересень», «II квартал», «протягом звітного періоду» (роз’яснення від 15.05.2025 № 193-р/з).
Також НАДС звертає увагу на те, що формулювання «до кінця року», «протягом року» або, «до кінця 2025 року» некоректні та можуть призвести до оскарження результатів.
Пріоритетні та стратегічні завдання, які виконують протягом всього звітного періоду, а ïx остаточне виконання припадає на кінець поточного року, варто розділити на ключові етапи виконання i саме ці етапи включити у завдання i ключові показники.
За інформацією НАДС