17 липня Міноборони підбило підсумки щодо військовозобов’язаних, які не оновили дані в Резерв+ або зробили це із затримкою. Більшість справ закривають через сплив строків

Міноборони завершило аналіз випадків, коли система «Резерв+» фіксувала нібито несвоєчасне оновлення персональних даних військовозобов’язаними. Частина користувачів отримала сповіщення із пропозицією сплатити штраф зі знижкою — однак це не було автоматичним накладенням штрафу.
Також у витягах з’явилася інформація про відкриття справи про адміністративне правопорушення.
Оформте демодоступ, щоб скачати ці пам'ятки
Ті, хто погодилися зі сповіщенням, отримали постанову й сплатили штраф. Ті, хто не погодилися — не отримали постанови, адже строк накладення адмінстягнення (один рік) сплив.
При цьому Міноборони застерігає: навіть якщо справа про порушення щодо даних анульована, це не скасовує інших можливих порушень, як-от неявка за повісткою — така інформація залишається в особистому кабінеті.
За інформацією Facebook-сторінки адвоката Дар'ї Тарасенко
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.