Виклик до ТЦК та вручення повістки працівнику

1846
Автор
порталу «Кадровик-01»

Запитання

Працівника призивають на військову службу: чи повинен керівник вручити такому працівнику повістку на роботі?

Відповідь

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, ОМС, підприємства, установи, організації та заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності зо­бо­в’я­зані на вимогу ТЦК сповістити призовників, військовозо­бо­в’я­заних та резервістів про їх виклик (ч. 1 ст. 38 Закону України «Про військовий обо­в’я­зок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII). 

Чи повинен роботодавець вручати повістки про призов за мобілізацією

Призову передували заходи з уточнення військово-облікових даних та визначення придатності до військової служби за станом здоров’я. Проте потрібен час, щоб сформувати команди для направлення до військових частин. Тож можлива перерва в часі між попередніми заходами та призовом. За таких умов ТЦК не видає повістки, оскільки не має можливості вказати дату явки до ТЦК. 

До того як працівника виключать із військового обліку у зв’язку з призовом на військову службу, він залишається військовозо­бо­в’я­заним. Отже, роботодавець має сповістити його про виклик. Для ТЦК не має значення, у який спосіб роботодавець зробить це. Але роботодавцю вручити повістку значно простіше, аніж вигадувати інший механізм оповіщення.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації

Фахівці Експертус Кадри роз’яснили, хто і як може призвати працівника на військову службу під час мобілізації. А також підготували для вас зразок наказу про увільнення у зв’язку з призовом по мобілізації. Наша команда продовжує працювати для вас і в умовах воєнного стану.
96173

Як оформити вихід на роботу після військової служби та демобілізації працівника

Що має зробити кадровик, щоб демобілізований або працівник, який пройшов військову службу, міг приступити до роботи? Розгляньмо кілька сценаріїв, які можуть трапитися на практиці.
75159

Осінній призов на строкову службу 2019: алгоритм для кадровика

Протягом жовтня – грудня 2019 року в Україні проходить осінній призов на строкову військову службу. Як діяти кадровику, коли працівника призвали на строкову військову службу 2019. Які законодавчі гарантії закріплені за працівником-призовником, — розкажемо у статті.
24173

Осінній призов офіцерів запасу 2018: призивають вдвічі більше, ніж планувалось

У листопаді 2018 року військовий вишкіл пройде 1000 офіцерів запасу замість планованих 500-та. Детально про те, чим зумовлено збільшення кількості призовників та кого призиватимуть, — у статті.
10077