Атестація робочих місць під час війни

591
Автор
порталу «Кадровик-01»

Запитання

На підприємстві плануємо створити нові робочі місця. Чи можна не проводити атестацію, якщо діє воєнний стан?

Відповідь

Дійсно, Кабмін постановою від 30.06.2023 № 660 вніс зміни до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442): 

Атестація, строк проведення якої настав у період воєнного стану, за рішенням роботодавця, погодженим із профспілкою, проводиться протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні (п. 4 Порядку № 442). 

Як діяти кадровику, якщо директор делегував йому атестацію робочих місць за умовами праці

Результати атестації, яку підприємство провело до введення воєнного стану в Україні, дійсні в період воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування. Отже, якщо умови праці не змінилися, працівники отримують пільги та компенсації за результатами попередньої атестації. 

Проте на новостворених робочих місцях обо­в’я­зково проведіть атестацію, для того щоб працівники отримали належні пільги та компенсації.

Атестація робочих місць під час війни Пільги та компенсації працівникам

Несвоєчасна атестація нових робочих місць за умовами праці позбавляє працівників права отримати пільги та компенсації, а також зарахування стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
8752

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9497

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
12979

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1432