Уточнення назви посади у штатному розписі відповідно до КП

3193

Запитання

Чи виправляти назву посади у штатному розписі, якщо зараз маємо "Касир торгівельної зали", а згідно Класифікатора — "Касир торговельного залу"?

Відповідь

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» № 327 від 28.07.2010, затверджений наказом Держспоживстандарту (далі - КП), є обов’язковим для застосування нормативним документом.

Згідно п. 2.14 Інструкції «Про порядок ведення трудових книжок працівників» № 58 від 29.07.1993 року, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту, роботодавець повинен робити записи до трудових книжок своїх працівників щодо назви посади згідно з назвами, вказаними в КП.

Пошук по Класифікатору професій

Незважаючи на те, що назва посади «Касир торгівельної зали» вказана майже вірно, все ж таки її потрібно виправити в штатному розписі згідно вимог КП.

Підприємство працевлаштовує працівників на посади згідно штатного розпису. У разі, якщо в штатному розписі є назви посад, що суперечать нормам КП, відповідно, і записи в трудових книжках суперечитимуть нормам КП.

Застосування назв посад, які не передбачені КП, є порушенням законодавства про працю. Згідно із законодавством, особи, що винні в порушенні законодавства про працю, нестимуть адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність.

Тож назву посади «Касир торгівельної зали» необхідно привести у відповідність із вимогами КП, зокрема, внести відповідні зміни до штатного розпису та вказати назву посади "Касир торговельного залу".

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підсобний робітник у Класифікаторі професій

У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
38951

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
187477

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
2616

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1919