Повідомлення ДФС про перехід з сумісництва на основне місце роботи

27399

Запитання

Відповідь

Обов’язково. Адже відтак робота здійснюватиметься за новим трудовим договором. Відповідно, дата прийняття на роботу і наказ будуть іншими.

Трудове законодавство не передбачає можливості трансформувати трудовий договір про роботу за сумісництвом в трудовий договір за основним місцем роботи шляхом переведення.

Види переведення визначено статтею 32 КЗпП. Перевести з сумісництва на основне місце роботи працівника не можна (так само, як і з основного місця роботи — в сумісники). Процедура «із сумісництва — на основне місце роботи» реалізується в умовах чинного КЗпП виключно шляхом звільнення з роботи за сумісництвом (приміром, за угодою сторін) і прийняття працівника — вже на основне місце роботи.

Відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначаємо за постановою Уряду від 17.06.2015 № 413.

У формі повідомлення, затвердженій Порядком № 413, вказуються дата і номер наказу про прийняття на роботу. Отже, оскільки про прийняття на основне місце роботи працівника, який був сумісником, видається наказ, то і повідомлення до ДФС подавати потрібно.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4871

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4142