Відповідь
Відповідно до ч.1 ст. 34 КЗпП простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Як тимчасово відкликати працівника з простою
Частина 3 статті 113 КЗпП регламентує, що під час простою працівник не працює й одержує оплату з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки розряду (окладу).
Тож підсумуйте фактично відпрацьовані години роботи без урахування часу простою.
Приклад
Колективним договором встановлено, що роботодавець щокварталу оплачує понаднормову роботу за підсумованим обліком робочого часу. Із 16.03.2020 на підприємстві оголошено простій.
Тож простій виключіть при підрахунку нормальної кількості робочих годин облікового періоду. Підсумуйте фактичні години роботи за три місяці.
У табелі обліку робочого часу П-5 позначте фактично відпрацьовані години, а також дні й години простою. Наприклад, Р/П — 72/96.
Допоможуть в роботі консультації:
⇉ Наказ про припинення простою ⇇
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв