Відповідь
Відповідно до ч.1 ст. 34 КЗпП простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Як тимчасово відкликати працівника з простою
Частина 3 статті 113 КЗпП регламентує, що під час простою працівник не працює й одержує оплату з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки розряду (окладу).
Тож підсумуйте фактично відпрацьовані години роботи без урахування часу простою.
Приклад
Колективним договором встановлено, що роботодавець щокварталу оплачує понаднормову роботу за підсумованим обліком робочого часу. Із 16.03.2020 на підприємстві оголошено простій.
Тож простій виключіть при підрахунку нормальної кількості робочих годин облікового періоду. Підсумуйте фактичні години роботи за три місяці.
У табелі обліку робочого часу П-5 позначте фактично відпрацьовані години, а також дні й години простою. Наприклад, Р/П — 72/96.
Допоможуть в роботі консультації:
⇉ Наказ про припинення простою ⇇
Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.