Обов'язковий простій після внесення змін до КЗпП 02.04.2020

2892

Запитання

Чи зобов'язаний роботодавець оголосити простій після запровадження змін до КЗпП від 02.04.2020, зокрема в частині оплати простою 2/3 від посадового окладу чи тарифної ставки, якщо до цього часу працівники оформили відпустки на час карантину?

Відповідь

Ні, роботодавець не зобов'язаний відкликати працівників з відпусток та оголошувати для них простій.

⇛ Антикризова робота з персоналом в умовах карантину ⇚

Означені зміни уточнюють розмір оплати простою, оголошеного роботодавцем на час карантину. Законотровці скоріше за все вирішили закріпити в КЗпП умови простою на час карантину, оскільки в не всі роботодавці розуміють, як оплачувати простій на підприємстві на час карантину:

  • якщо простій не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, — з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (ч. 1 ст. 113 КЗпП);
  • коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують — у розмірі середнього заробітку (ч. 3 ст. 113 КЗпП).

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
141030

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
39330

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19643

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
26187

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
15101