Облік у центрі зайнятості: чи впливає місце реєстрації

5627

Запитання

Відповідь

Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою КМУ від 20.03.2013 № 198 (далі — Порядок 198) визначено загальні вимоги до громадян, які планують скористатися послугами центру зайнятості та пройти реєстрацію.

Реєстрацію безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні (далі — реєстрація), проводить центр зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування (п. 3 Порядку № 198). Отже, кожен громадянин України, незалежно від останнього місця роботи, зареєстрованого місця проживання чи перебування, може зареєструватися та отримати статус безробітного в будь-якому центрі зайнятості України.

У разі якщо наразі немає підходящої роботи, такому громадянину надається статус безробітного. Рішення про надання статусу безробітного оформлюють наказом, в якому визначають розмір і строки виплати допомоги по безробіттю, умови відкладення, скорочення тривалості та припинення її виплати.

Місце реєстрації при пошуку роботи та виплаті розміру допомоги по безробіттю

Місце реєстрації безробітного не впливає на розмір допомоги та пошук роботи.

Умови, розмір і тривалість виплати допомоги по безробіттю регламентують статті 22, 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-ІІІ та Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затверджений наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613.

Розмір допомоги по безробіттю

Допомога по безробіттю призначають центри зайнятості з восьмого дня після надання статусу безробітного за його особистою заявою. Розмір допомоги визначається на підставі відомостей Державного реєстру залежно від страхового стажу, заробітної плати (доходу). Загальна тривалість виплати застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку — 720 календарних днів) протягом двох років із дня призначення.

Допомога по безробіттю за календарний місяць становить:

Максимум

Мінімум

4-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на відповідний рік (з 01.05.2016 — 5800 грн.)

Мінімальний розмір, встановлений правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі — Фонд)

Постановою правління Фонду від 12.04.2012 № 327 установлено мінімальний розмір допомоги по безробіттю на рівні 80% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.05.2016 — 1450 грн.), тобто — 1160 грн.

Така вимога щодо максимального розміру допомоги по безробіттю діє на усій території України незалежно від місця реєстрації безробітного.

Підбір роботи для безробітного

Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради (ч. 1 ст. 46 Закону № 5067).Пропонуючи підходящу роботу безробітному, враховують:

  • тривалість роботи за професією (спеціальністю);
  • кваліфікацію;
  • досвід;
  • тривалість безробіття;
  • потреби ринку праці.

До уваги беруть заробітну плату особи за останнім місцем роботи та середній рівень заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32828

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64839

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7574

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
8003

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8830