Форма 5-ПН Звіт про прийнятих працівників скасована: чи потрібно звітувати

24135

Запитання

Відповідь

Державна служба зайнятості здійснює свою діяльність в межах Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-ІІІ (далі — Закон № 1533).

Перелік відомостей, які роботодавці мають своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, наведено в підпункті 4 частини 3 статті 50 Закону № 5067, а саме:

  • попит на робочу силу (вакансії) (форма звітності № 3-ПН, затверджена наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316);
  • заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (форма звітності № 4-ПН, затверджена наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 317).

Водночас Закон № 1533 і донині передбачає обов’язок роботодавців інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про прийняття на роботу працівників (пп. 2 ч. 2 ст. 35). Закон № 5067 відповідної вимоги не містить.

Згідно з наказом Мінсоцполітики «Про визнання деяких наказів такими, що втратили чинність» від 18.03.2013 № 123 із 30.04.2013 втратив чинність наказ Мінсоцполітики «Про затвердження форми звітності № 5-ПН «Звіт про прийнятих працівників» та інструкції щодо її заповнення» від 14.07.2011 № 279.

Отже, претензія центру зайнятості щодо неподання роботодавцем звіту про прийнятих працівників за формою № 5-ПН є неправомірною.

Постановою «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 КМУ зобов’язав роботодавців повідомляти про прийняття працівників (до початку роботи) Державну фіскальну службу України.

Рекомендуємо до взаємоузгодження нормативно-правових документів надавити до центру зайнятості (за бажанням роботодавця) відомості про прийняття на роботу працівників за будь-якою формою та в будь-які терміни, оскільки саме ці питання законодавством не визначено.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32767

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64791

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7541

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7966

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8795