Відповідь
Главою 11 Кримінального процесуального кодексу передбачено обов’язок громадян у випадку отримання повістки про виклик прибути до слідчого.
Допит або іншу процесуальну дію може бути призначено на початок або кінець робочого дня. Відповідно, працівник може цього дня прийти на роботу та працювати, скажімо, 4 години. Очевидно, що працівник зацікавлений втратити якомога меншу частину заробітку, адже середній заробіток за час відсутності на роботі не зберігається.
Дізнайтеся, чи можна звільнити за прогул працівника, викликаного до прокуратури в якості свідка, якщо він не надав жодних документів на підтвердження цього факту
Інша справа, якщо розгляд справи призначено на середину дня. Тоді, з урахуванням часу на проїзд, працівнику немає сенсу їхати на роботу.
Отже, хоча дату і час початку допиту зазначено у повістці, доцільно отримати від працівника заяву про увільнення від роботи, де він власноруч визначить час, на який потребує увільнення.
На підставі заяви працівника та повістки кадровик готує наказ про увільнення від роботи у зв’язку із викликом до слідчого без збереження зарплати на час увільнення з урахування часу, який необхідний працівнику щоб прибути до слідчого та повернутись на роботу. Не забудьте ознайомити з наказом про увільнення не лише працівника, а й табельника (особу, відповідальну за облік використання робочого часу).
Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.