Увільнення працівника у зв’язку із викликом його до слідчого

4064

Запитання

Чи оплачувати час увільнення від роботи працівника, якого викликано на допит до слідчого? Як оформити таке увільнення?

Відповідь

Главою 11 Кримінального процесуального кодексу передбачено обов’язок громадян у випадку отримання повістки про виклик прибути до слідчого.

Допит або іншу процесуальну дію може бути призначено на початок або кінець робочого дня. Відповідно, працівник може цього дня прийти на роботу та працювати, скажімо, 4 години. Очевидно, що працівник зацікавлений втратити якомога меншу частину заробітку, адже середній заробіток за час відсутності на роботі не зберігається.

Увільнення працівника у зв’язку із викликом його до слідчого Дізнайтеся, чи можна звільнити за прогул працівника, викликаного до прокуратури в якості свідка, якщо він не надав жодних документів на підтвердження цього факту

Інша справа, якщо розгляд справи призначено на середину дня. Тоді, з урахуванням часу на проїзд, працівнику немає сенсу їхати на роботу.

Отже, хоча дату і час початку допиту зазначено у повістці, доцільно отримати від працівника заяву про увільнення від роботи, де він власноруч визначить час, на який потребує увільнення.

На підставі заяви працівника та повістки кадровик готує наказ про увільнення від роботи у зв’язку із викликом до слідчого без збереження зарплати на час увільнення з урахування часу, який необхідний працівнику щоб прибути до слідчого та повернутись на роботу. Не забудьте ознайомити з наказом про увільнення не лише працівника, а й табельника (особу, відповідальну за облік використання робочого часу).

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19206

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14902

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576