Доплата за ведення військового обліку в 2018 році

6197

Запитання

Чи обов’язково встановлювати доплату за ведення військового обліку в 2018 році? Роз’яснює Мінсоцполітики

Відповідь

Мінсоцполітики (лист від 09.02.2018 № 227/0/101-18/281) нагадало, що порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних затверджено постановою КМУ від 07.12.2016 № 921 (далі — Порядок № 921).

Загальна кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, визначають з огляду на кількість призовників і військовозобов’язаних, які станом на 1 січня поточного року перебували на військовому обліку, із застосуванням таких норм:

  • від 500 до 2000 призовників і військовозобов’язаних — одна особа;
  • від 2000 до 4000 — дві особи;
  • від 4000 до 7000 — три особи, а на кожні наступні 3000 призовників і військовозобов’язаних — по одній особі додатково.

За наявності на військовому обліку менше ніж 500 призовників і військовозобов’язаних обов’язки щодо ведення військового обліку покладають на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом, якій встановлюють доплату в розмірі до 50% посадового окладу, крім державних службовців.

Тому якщо на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом покладають додаткові обов’язки з ведення військового обліку, не передбачені посадовою інструкцією, то за їх виконання встановлюють відповідну доплату. Ця норма відповідає функціональному призначенню доплат і надбавок, що є елементами тарифної системи, за допомогою яких компенсують відхилення від умов роботи, що визнаються нормальними й безпосередньо не враховуються в тарифних ставках і посадових окладах.

Якщо в посадовій інструкції інспектора з кадрів, визначено завдання з ведення військового обліку, то доплату, передбачену Порядком № 921, не виплачують. У такому разі фахівець кадрової служби при веденні військового обліку виконує свої безпосередні обов’язки та отримує відповідну оплату з урахуванням виконання зазначених функціональних обов’язків.

Аналогічну позицію озвучили експерти журналу «Кадровик-01» ще рік тому.

Також рекомендую переглянути безплатні відео лекції на тему

«Про призначення відповідального за військовий облік»

Відповідальний за військовий облік 2018

та про те, як організувати поточну роботу з військового обліку

Як організувати роботу із ведення військового обліку 2018

Ольга Догадіна,
провідний експертЕкспертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

План роботи з військового обліку на 2025 рік

Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
471

Відповідальний за військовий облік: кого призначати

Військовий облік на підприємстві здійснюється відповідальною посадовою особою. Як призначати відповідального за ведення військового обліку на підприємстві, в установі, організації? Відповідь знайдете у статті.
57647

Посадова інструкція інспектора з військового обліку

Необхідно скласти посадову інструкцію відповідального за військовий облік на підприємстві, але не знаєте з чого почати? Ми підготували для вас зразок посадової інструкції відповідального за військовий облік. Залишилось тільки скачати.
62617

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
283278