Працівник долучився до Гвардії наступу: гарантії згідно з законодавством

464
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри

Запитання

На які гарантії має право працівник, який записався до Гвардії наступу і вже має з’явитися до військової частини з речами, але документів ще не надав?

Відповідь

У відкритому доступі відсутні будь-які нормативно-правові акти, що регламентують створення та функціонування Гвардії наступу. Штурмові бригади Гвардії наступу формують як структурні підрозділи Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужби. Добровольці самостійно обирають штурмову бригаду, до якої бажають долучитися, та подають заяву до ЦНАПу або заповнюють спеціальну форму на сайті Гвардії наступу. 

Як повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, в Держприкордонслужбі чи Нацгвардії Гвардії наступу оформлюють як призов за мобілізацією або укладають контракт на військову службу. Залучення у складі бригади Нацполіції оформлюють контрактом. 

Роботодавець зберігає місце роботи й посаду за працівниками на період проходження ними військової служби (ч. 3 ст. 119 КЗпП). 

Попросіть працівника надати документ, який він укладе для участі в Гвардії наступу. Якщо це контракт із Нацгвардією або Держприкордонслужбою чи призов на військову службу по мобілізації, видайте наказ про увільнення працівника від роботи зі збереженням місця роботи й посади. Якщо контракт із Нацполіцією — працівник не має гарантій щодо збереження місця роботи й посади. Тому має звільнитися.

Працівник долучився до Гвардії наступу: гарантії згідно з законодавствомНацполіція, Нацгвардія чи Держприкордонслужба: в чому різниця

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фізіогноміка — сучасний нетрадиційний метод підбору персоналу

Сьогодні до нетрадиційних методів добору працівників вдається все більше роботодавців. Застосування новітніх підходів до підбору персоналу стає ключовим фактором успіху. Не ризикуйте своїм майбутнім, наймаючи випадкових людей, зробіть ставку на професіоналів, які допоможуть вам досягти амбітних цілей.
47

Гнучка форма зайнятості: адаптація до реалій ринку праці

Гнучка форма зайнятості — це один із зручних варіантів працевлаштування як для роботодавця, так і для працівника. Сучасні умови в Україні та необхідність виїзду за кордон значної кількості громадян працездатного віку спонукають до поширення гнучкої зайнятості, яка передбачає «розмивання» основних стандартів трудових правовідносин
82

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512143

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
29361

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
17424