Бронювання призовників
Запитання
Працівникові виповнилося 24 роки. Він приписаний до призовної дільниці і має призовне свідоцтво. Чи потрібно його бронювати під час мобілізації?
Відповідь
Бронювання — це відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаних працівників органів держвлади, інших держорганів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ й організацій у порядку, встановленому КМУ (абз. 1 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII; далі — Закон про мобілізацію).
У мирний та воєнний час бронюють військовозобов’язаних, які перебувають у запасі (ст. 24 Закону про мобілізацію).
З огляду на військовий обов’язок громадян України поділяють на категорії:
- допризовники — особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
- призовники — особи, приписані до призовних дільниць;
- військовослужбовці — особи, які проходять військову службу;
- військовозобов’язані — особи, які перебувають у запасі, щоб комплектувати ЗСУ та інші військові формування на особливий період, а також щоб виконувати роботи із забезпечення оборони держави;
- резервісти — особи, які проходять службу у військовому резерві ЗСУ, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
Кого призивають на строкову військову службу
Через воєнний стан в Україні Президент у 2022 році скасував весняний та осінній призови на строкову військову службу. У 2023 році призову на строкову військову службу не відновили, а на військову службу під час мобілізації призовників не призивають.