14 жовтня — вихідний чи робочий день?

У жовтні святкуємо День захисників і захисниць України. Про які зміни щодо норми робочого часу та вихідних необхідно пам’ятати в умовах воєнного стану?

calendar_21_04.jpg

Через воєнний стан змінилася норма робочого часу у жовтні:

  • при п’ятиденному робочому тижні з понеділка по п’ятницю з 8-годинним робочим днем тепер 21 робочий день. Розрахункова норма робочого часу змінилася з 159 на 168 годин;
  • при шестиденному 40-годинному робочому тижні з одним вихідним днем у неділю тепер 26 робочих днів. Розрахункова норма робочого часу змінилася з 164 на 172 години.

Під час воєнного стану не застосовують норми статей 53 та 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ, далі — Закон № 2136). Тому День захисників і захисниць України, 14 жовтня 2022 року, який припадає на п’ятницю, буде звичайним робочим днем. Тривалість робочого часу напередодні, 13 жовтня 2022 року, не скорочуватимемо. Для працівників з п’ятиденним і шестиденним робочим тижнем із вихідним у неділю, зміниться розрахункова норма робочого часу на жовтень. blok_5.jpg Повідомте працівників про зміни у роботі наказом, щоб уникнути збоїв у виробничих процесах та непорозумінь із працівниками.

Залишити 14 жовтня 2022 року вихідним і не змінювати норму робочого часу у жовтні не можна, адже під час воєнного стану норма частини 6 статті 6 Закону № 2136 є імперативною і не дає права роботодавцю приймати рішення дотримувати її чи ні. Також КЗпП не передбачає можливості для роботодавця оголошувати додаткові вихідні на свій розсуд.

Водночас законно оформити відсутність працівників на роботі 14.10.2022 допоможуть настанови експертів Цифрового видавництва Експертус.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25737

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14904

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді