Штраф за неподання скасовуючого повідомлення про прийняття на роботу: передбачено чи ні?

За неподання повідомлення про прийняття працівника на роботу передбачено «покарання». А як і коли подавати скасовуюче повідомлення, розяснили в Держпраці

think_10_10.png

Стаття 24 КЗпП скеровує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття на роботу працівника за трудовим договором до ДПС за місцем обліку як платника єдиного соціального внеску.

Як виправляти помилки в повідомленні

Трапляється, коли людина змінює своє рішення і не виходить на роботу в свій перший день.

Якщо при з’ясуванні причин відсутності працівника на робочому місці встановлено, що працівник повідомив про небажання приступити до роботи, то на підставі заяви працівника або акта про відмову працівника приступити до роботи, видайте наказ про скасування наказу про прийняття на роботу.

Після скасування наказу про прийняття анулюйте повідомлення про прийняття.

Тобто, якщо оформлений працівник не приступив до роботи, необхідно подати до ДПС скасовуюче повідомлення про прийняття.

Законодавство не визначає строків, в які подають скасовуюче повідомлення про прийняття. Водночас доцільно подати його після того, як буде скасований наказ про прийняття на роботу.

Федерація професійних спілок України нагадує, штраф у розмірі 1 МЗП застосовуються за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу тільки з позначкою «початкове» (ст. 265 КЗпП).

                                                              

 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5330

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
34235

Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Повідомлення про прийняття працівника на роботу є важливим документом, який підтверджує факт укладення трудового договору між роботодавцем і працівником. Повідомлення про прийняття на роботу служить для формалізації процесу найму та є важливою складовою кадрового обліку. У цій статті ми розглянемо особливості повідомлення в ДПС про прийняття на роботу, чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу по цпх (договори цивільно-правового характеру), яка форма повідомлення про прийняття на роботу, чи передбачено штраф за неподання повідомлення про прийняття на роботу.
155436

Скасовуюче повідомлення про прийняття на роботу: коли і як подавати

Часом обставини складаються так, що новоприйнятий працівник не вийшов на роботу. В такому випадку необхідно повідомити ДПС про анулювання повідомлення про прийняття на роботу. В які строки це необхідно зробити? Чи передбачена відповідальність за неподання скасовуючого повідомлення про прийняття на роботу?
36941

Виправлення помилки у повідомленні про прийняття на роботу

Працівника допускають до роботи лише після, зокрема ДФС про прийняття працівника на роботу. Під час заповнення повідомлення про прийняття на роботу з тих чи тих причин можна припуститися помилки. А чи можна та як її виправити?
10236

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді