Порушення строків виплати заробітної плати при спрощеному режимі регулювання: які наслідки?

Держпраці звертає увагу роботодавців, щоб вберегти від неочікуваних витрат

question.jpg

Штрафи на роботодавця з 01.10.2022

Відповідальність роботодавця за порушення строків виплати заробітної плати є однією з істотних умов трудового договору при спрощеному режимі регулювання трудових відносин. Така відповідальність  передбачає визначення у трудовому договорі розміру компенсації (у процентному відношенні до розміру заробітної плати (тарифної ставки або окладу (посадового окладу), яку роботодавець сплачує працівнику за кожний день затримки виплати заробітної плати.

Якщо у трудовому договорі немає відповідних положень про відповідальність роботодавця, портібно керуватися нормами законодавства про працю, що визначені в КЗпП та Законі України «Про оплату праці».

image21
Ольга Догадіна, керівник групи експертів із кадрових питань
«Спрощений режим регулювання трудових відносин» - приваблива назва, але чи дійстно новий режим спрощує життя кадровика та роботодавця? Дізнайтеся, у чому полягає спрощення, яка форма та умови трудового договору, як надавати відпустки, які особливості робочого часу, оплати праці та звільнення?

За матеріалами управління Держпраці у Волинській області 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6964

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48001

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24678

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107099

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251415

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді