У якій формі та які органи повідомити про прийняття працівника на роботу, щоб дотримати вимог законодавства?
Звичайний, спрощений трудовий договір чи контракт
Після того, як роботодавець уклав із працівником трудовий договір, він повинен повідомити Державну податкову службу України про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення подає власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску.
Подавати повідомлення важливо:
- за затвердженою формою до початку роботи працівника;
- в електронній або паперовій, якщо не більше ніж п’ять працівників, формі.
Надану роботодавцем інформацію вносять до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб.
Держпраці нагадує, що з 2015 року фізичні особи та приватні підприємці самостійно нумерують трудові договори та роблять записи в трудовій книжці. Раніше вони реєстрували договори в Державній службі зайнятості.
За матеріалами ГУ Держпраці у Запорізькій області
Перед тим як допустити нового працівника до виконання обов’язків, подайте повідомлення в податкову про прийняття його на роботу. Скачайте шаблон та скористайтеся зразком і підказками від наших фахівців, щоб правильно заповнити бланк повідомлення.
Часом обставини складаються так, що новоприйнятий працівник не вийшов на роботу. В такому випадку необхідно повідомити ДПС про анулювання повідомлення про прийняття на роботу. В які строки це необхідно зробити? Чи передбачена відповідальність за неподання скасовуючого повідомлення про прийняття на роботу?
На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2023, роз’яснюємо у статті.
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Тому відповідно до ст. 21 КЗпП ФОП мають укладати трудові договори з найманими працівниками
Працівника допускають до роботи лише після, зокрема ДФС про прийняття працівника на роботу. Під час заповнення повідомлення про прийняття на роботу з тих чи тих причин можна припуститися помилки. А чи можна та як її виправити?