У холодний період року на відкритому повітрі працюють, зокрема, газовики, будівельники, сільськогосподарські робітники, робітники кар’єрів, рибалки, мисливці тощо. Також за знижених температур перебувають робітники неопалювальних приміщень елеваторів, складів, суднобудівельних заводів, холодильних камер. Хто має протипоказання для такої роботи та як контролювати стан здоров’я працівників

Знижена температура повітря є в переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкове проходження попереднього та періодичного медичних оглядів працівників (Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений Наказом МОЗ України № 246 від 21.05.2017, далі — Порядок).
Як оформити доплату за роботу в холодних приміщеннях
Мета таких медоглядів — визначити стан здоров’я працівника та його можливості без погіршення стану здоров’я виконувати професійні обов’язки в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу, запобігти професійним захворюванням. Періодичність медоглядів — 1 раз на рік (додаток 4 п. 5.8 Порядку).
Під час попереднього медогляду осіб, який вони проходять під час прийняття на роботу, медпрацівникам ваожливо враховувати перелік протипоказань до роботи в умовах впливу холодового чинника.
Додатковими медичними протипоказаннями для роботи за знижених температур є:
- хронічні хвороби периферичної нервової системи;
- облітеруючі захворювання периферичних судин (ангіоспазм);
- виражене варикозне розширення вен;
- тромбофлебіт;
- хронічні запальні захворювання матки та її придатків;
- хронічний простатит.
Щоб запобігти переохолодженню працівників у холодний період року та в неопалюваних приміщеннях, де мікрокліматичні умови нижчі від допустимих величин, важливо:
- виділяти спеціальні місця для обігріву;
- встановлювати
- засоби для швидкого та ефективного обігрівання верхніх і нижніх кінцівок — локальний променево-контактний обігрів та інше);
- внутрішньо змінний режим праці та відпочинку, що передбачає можливість робити перерви для обігріву;
- влаштовувати повітряні або повітряно-теплові завіси;
- забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту — теплим спецодягом, спецвзуттям, рукавицями тощо.
За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області
Актуальні запитання про медогляд
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.