Знижена температура повітря є в переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкове проходження попереднього та періодичного медичних оглядів працівників (Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений Наказом МОЗ України № 246 від 21.05.2017, далі — Порядок).
Як оформити доплату за роботу в холодних приміщеннях
Мета таких медоглядів — визначити стан здоров’я працівника та його можливості без погіршення стану здоров’я виконувати професійні обов’язки в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу, запобігти професійним захворюванням. Періодичність медоглядів — 1 раз на рік (додаток 4 п. 5.8 Порядку).
Під час попереднього медогляду осіб, який вони проходять під час прийняття на роботу, медпрацівникам ваожливо враховувати перелік протипоказань до роботи в умовах впливу холодового чинника.
Додатковими медичними протипоказаннями для роботи за знижених температур є:
- хронічні хвороби периферичної нервової системи;
- облітеруючі захворювання периферичних судин (ангіоспазм);
- виражене варикозне розширення вен;
- тромбофлебіт;
- хронічні запальні захворювання матки та її придатків;
- хронічний простатит.
Щоб запобігти переохолодженню працівників у холодний період року та в неопалюваних приміщеннях, де мікрокліматичні умови нижчі від допустимих величин, важливо:
- виділяти спеціальні місця для обігріву;
- встановлювати
- засоби для швидкого та ефективного обігрівання верхніх і нижніх кінцівок — локальний променево-контактний обігрів та інше);
- внутрішньо змінний режим праці та відпочинку, що передбачає можливість робити перерви для обігріву;
- влаштовувати повітряні або повітряно-теплові завіси;
- забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту — теплим спецодягом, спецвзуттям, рукавицями тощо.
За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області