Волонтери допомагають військовим та громадянам, які потребують допомоги. Утім, волонтерів теж важливо підтримати, зокрема роботодавцям, щоб ті не залишилися без роботи та доходу

Волонтер –– це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтери можуть провадити свою діяльність на базі організації чи установи на підставі відповідного договору або без нього, а також можуть отримати посвідчення волонтера. Основні засади волонтерської діяльності визначає Закон України «Про волонтерську діяльність».
У статті — вимоги до виготовлення й засвідчення витягів зі службових документів. Витяг виготовляють, якщо немає потреби копіювати документ повністю. Скористайтеся зразками витягів зі зведених наказів і протоколу
Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків не поширюються на волонтерів, за ними не зберігається робоче місце та середній заробіток (ст. 119 КЗпП).
Роботодавець має право врахувати неявку працівника-волонтера на роботу та звільнити його за прогул. Тоді працівник може оскаржити таке звільнення в суді, а суд, своєю чергою, визнає причину відсутності працівника на роботі поважною та зобов’яже роботодавця поновити його на роботі та виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Щоб уникнути складних юридичних ситуацій, волонтеру та роботодавцю варто домовитися заздалегідь. Працівнику-волонтеру ліпше попередити роботодавця про здійснення волонтерської діяльності, зокрема надати копії договору, якщо такий є, посвідчення волонтера або довідку від організації, де він здійснює таку діяльність, якщо не укладав договір про волонтерську діяльність. Тоді роботодавець зможе підібрати для працівника режим роботи, з огляду на його посадові обов’язки та об’єм роботи, яку має виконувати.
Для працівника, чиї обов’язки дозволяють суміщати роботу та волонтерство, можна встановити:
- неповний робочий час (ст. 56 КЗпП);
- дистанційну роботу (ст. 60-2 КЗпП);
- гнучкий режим робочого часу (ст. 60 КЗпП).
Волонтер має написати відповідну заяву, а роботодавець –– видати наказ.
Якщо працівник зайнятий волонтерством і не встигає працювати, він може взяти:
- щорічну основну або додаткову відпустки, за власним бажанням, із обмеженнями, які встановлює Закон України «Про організацію трудових відносин в період воєнного стану»;
- обов’язкову відпустку без збереження заробітної плати в порядку, визначеному Законом України «Про відпустки» та Законом України «Про організацію трудових відносин в період воєнного стану».
За матеріалами Безоплатної правової допомоги
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.