Уряд продовжив строк дії відстрочок від призову ще на один місяць

Відстрочки, які ще не закінчилися, продовжили автоматично

Sluzhba_13_04.jpg

КМУ продовжив автоматично на один місяць  строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, які надало Мінекономіки та які ще не закінчилися. Відповідне рішення  викладено у постанові КМУ від 04.11.2022 № 1259, яка діє з 10.11.2022. 

Як продовжити бронь

Нагадаємо, що очікує підпису Президента Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 04.11.2022 № 2732.   

Умови бронювання виклали у новій редакції статті 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII. Зокрема, зможемо забронювати працівників:  

  • які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це необхідно, щоб забезпечити функціонування зазначених органів в особливий період;  
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно для виконання доведених мобзавдань;   
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які виробляють товари, виконують роботи й надають послуги оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, якщо це необхідно, щоб виконати зазначені заходи;  
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими суб’єктів господарювання відноситимуть до таких підприємств, установ і організацій, встановить КМУ. 

Порядок та критерії бронювання, переліки посад і професій військовозобов’язаних, яких зможемо забронювати на період мобілізації та на воєнний час, визначатимуть Закон, акти Президента та КМУ. Під час дії воєнного стану органи державної влади, інші держоргани, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, зазначені у частині 1 статті 25, зможуть забронювати працівників за списком, поданим у порядку, встановленому КМУ. 

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
452

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4687

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді