Звільняємо працівника, що перебуває за кордоном: про що слід пам'ятати?

Теми:
Дізнайтеся, як має відбуватися видача трудової книжки в такій ситуації

Звільняємо працівника, що перебуває за кордоном: про що слід пам'ятати?У день звільнення роботодавець зобов’язаний (згідно з Кодексом Законів про працю України) видати працівнику такі документи:

  • копію наказу про звільнення;
  • письмове повідомлення про нараховані та виплачені суми при звільненні.

Також роботодавець повинен внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника, якщо цього вимагає співробітник (працівники, яких прийняли на роботу після 10.06.2021, зберігають трудову книжку у себе).

Чи можна вислати трудову книжку за кордон на прохання звільненого працівника

Якщо ж трудова книжка зберігається на підприємстві, її потрібно видати під розписку в журналі обліку. Тобто без особистої присутності видача неможлива. Якщо працівника немає на роботі в день звільнення, слід надіслати йому поштове повідомлення про необхідність отримання трудової книжки. Саму ж трудову книжку можна надіслати поштою з доставкою на зазначену адресу лише після письмової згоди співробітника.

Водночас слід пам'ятати, що пересилання трудових книжок у міжнародних поштових відправленнях заборонене. Таким чином, якщо працівник звільняється, перебуваючи за кордоном, йому доведеться шукати інший вихід. Держпраці зазначає, що можна скористатися правом на посередництво (довірити одержання документа третій особі), якщо працівник не може з’явитися особисто.

Якщо довіреність оформлена належним чином, то представник працівника може отримати трудову книжку довірителя (для цього потрібно буде надати документи на посвідчення особи). При цьому на підприємстві залишається оригінал або ж належним чином засвідчена копія довіреності та копія документа на посвідчення особи представника. Факт видачі трудової книжки на підставі довіреності слід внести до Книги обліку руху трудових книжок і вкладишів до них.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41186

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді