Звільняємо працівника, що перебуває за кордоном: про що слід пам'ятати?

Теми:
Дізнайтеся, як має відбуватися видача трудової книжки в такій ситуації

Звільняємо працівника, що перебуває за кордоном: про що слід пам'ятати?У день звільнення роботодавець зобов’язаний (згідно з Кодексом Законів про працю України) видати працівнику такі документи:

  • копію наказу про звільнення;
  • письмове повідомлення про нараховані та виплачені суми при звільненні.

Також роботодавець повинен внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника, якщо цього вимагає співробітник (працівники, яких прийняли на роботу після 10.06.2021, зберігають трудову книжку у себе).

Чи можна вислати трудову книжку за кордон на прохання звільненого працівника

Якщо ж трудова книжка зберігається на підприємстві, її потрібно видати під розписку в журналі обліку. Тобто без особистої присутності видача неможлива. Якщо працівника немає на роботі в день звільнення, слід надіслати йому поштове повідомлення про необхідність отримання трудової книжки. Саму ж трудову книжку можна надіслати поштою з доставкою на зазначену адресу лише після письмової згоди співробітника.

Водночас слід пам'ятати, що пересилання трудових книжок у міжнародних поштових відправленнях заборонене. Таким чином, якщо працівник звільняється, перебуваючи за кордоном, йому доведеться шукати інший вихід. Держпраці зазначає, що можна скористатися правом на посередництво (довірити одержання документа третій особі), якщо працівник не може з’явитися особисто.

Якщо довіреність оформлена належним чином, то представник працівника може отримати трудову книжку довірителя (для цього потрібно буде надати документи на посвідчення особи). При цьому на підприємстві залишається оригінал або ж належним чином засвідчена копія довіреності та копія документа на посвідчення особи представника. Факт видачі трудової книжки на підставі довіреності слід внести до Книги обліку руху трудових книжок і вкладишів до них.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273034

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197183

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді