Після чергової масштабної атаки на столицю України Міністерство охорони здоров'я України нагадало про способи, які можуть допомогти впоратися зі страхом. Тут порекомендували вправи для покращення свого стану.
🖺Воєнний стан: тривалість і підстави. Шпаргалка
Вправа для нормалізації дихання
Покладіть руки на живіт та уявіть, що там — повітряна кулька. Під час вдиху уявляйте, що надуваєте її, а на видиху здуваєте.
Вправа «Метелик»
Схрестіть долоні, зачепившись великими пальцями (щоб фігура нагадувала метелика) та прикладіть долоні до грудей. Почергово ритмічно стукайте по ключицях. Ці звуки будуть побітні до серцебиття та заспокоюватимуть вас.
Вправа «Заземлення»
Зосередьте увагу на стопах: відчуйте, як вони торкаються поверхні та як міцно стоять, відчуйте силу тяжіння. Уявіть, ніби стовпи вростають у поверхню та випускають міцне коріння, яке глибоко розростається в ґрунті. Концентруйтеся на відчуттях, диханні, думках.
Також психологи радять тримати під рукою будь-який привабливий об'єкт, що буде важливим для вас та викликатиме приємні спогади (ґудзик, камінчик, монета тощо). Під час нападів страху цей предмет потрібно взяти в руки, сконцентруватися на його формі та кольорі та на відчуттях, які він викликає.
Водночас у МОЗі пояснили, що страх через повітряні тривоги та ракетні атаки є цілком природним явищем. Контролювати ці почуття потрібно, щоб вони не провокували на деструктивну чи небезпечну поведінку або ж, навпаки, на бездіяльність. Також небезпечним станом є паніка.
На додачу до вправ, фахівці радять пити побільше води (це допоможе вивести надмір кортизолу, адреналіну та норадреналіну, які виробляються під час стресу). Також потрібно планувати свій день так, щоб знаходити час для фізичних навантажень.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.