Змусили звільнитись за власним бажанням — мобінг чи ні?

Теми:
Як можна захистити свої права?

image96

Мобінг: зони відповідальності роботодавця

Мобінгом називають систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або ж групи, що проявляються у формі психологічного або економічного тиску, створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери.

Такі дії спрямовані на приниження честі та гідності працівника та завдання шкоди його діловій репутації. Їх метою може бути, зокрема, зміна або припинення роботи. Якщо особа вважає, що стала жертвою мобінгу, вона може звернутися до суду або ж до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Якщо таке звернення подано та є необхідні докази, можна встановити факт мобінгу.

Якщо ж роботодавець тисне на працівника, щоб той звільнився за власним бажанням, ситуація дещо інакша. Так, навіть після написання такої заяви на звільнення працівник може оскаржити його, звернувшись до суду. В такому разі краще заздалегідь подбати про доведення психологічного тиску. Втім, якщо працівник вирішить доводити факт мобінгу, він може домогтися виплати вихідної допомоги (не менше тримісячного середнього заробітку).

За матеріалами Вищої школи адвокатури НААУ

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудові гарантії донорам

Якщо працівник здає кров, тим паче, від початку російської війни проти України необхідність донорської крові значно виросла, кадровик не залишиться осторонь. По-перше, це соціально важлива справа, а добрі справи заслуговують на підтримку. По-друге, законодавство зобов’язує роботодавця забезпечувати гарантії донору
6744

Наказ про надання дня відпочинку донору

Працівники, які є донорами, мають певні пільги у сфері праці, зокрема отримують право на додатковий день відпочинку за кожну донацію крові або її компонентів.
33644

Розраховуємо залишок відпусток наприкінці року

Для того щоб спланувати на майбутній рік графік відпусток, насамперед слід визначити залишок невикористаної відпустки за поточний, а можливо — і за попередні роки. Щоб не розгубитися в розрахунках користуйтеся довідкою про залишок відпустки. Що має містити довідка про залишок відпустки та як виглядає формула розрахунку днів відпустки — у статті.
13801

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді