Пояснення надала провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Олена Петровська
Право працівника на додаткову оплачувану відпустку окремим категоріям громадян та постраждалим учасникам Революції Гідності (далі — відпустка окремим категоріям громадян) не залежить від того, чи проходив він військову службу і, відповідно, чи отримав компенсацію за всі календарні дні невикористаної відпустки окремим категоріям громадян.
Чи має право на відпустку учаснику бойових дій демобілізований працівник, якщо він отримав за неї компенсацію при звільненні зі служби
Учасники бойових дій мають право на додаткову оплачувану відпустку окремим категоріям громадян (більше про законодавче обґрунтування читайте у консультації).
Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які не використали щорічну основну або додаткові відпустки, виплачують грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, зокрема військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей. Підстава — пункт 14 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII.
Вам також може стати у пригоді:
Це спеціальна норма, яка стосується компенсації відпусток військовослужбовцям. Тому працівник, який повернувся на роботу після військової служби, має право скористатися відпусткою окремим категоріям громадян до кінця календарного року на підприємстві.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
Графік відпусток працівників: коли і як складається, хто його затверджує, як ознайомити з ним працівників