Співробітник працював з дому і травмувався: як діяти?

Держпраці пояснила, як розглядати нещасні випадки час дистанційної роботи

image42

Дистанційна робота: воєнний стан

Хоча пандемія коронавірусу та воєнний стан суттєво збільшили актуальність дистанційної роботи та призвели до її законодавчого унормування, вимоги щодо охорони праці під час роботи вдома сьогодня не визначені. 

Тож Державна служба України з питань праці пояснила, як розглядати нещасні випадки, що сталися з працівниками під час дистанційної роботи вдома.

Так, насамперед у відомстві закликали розрізняти такі поняття:

    • Нещасний випадок на виробництві – це раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактору чи середовища, внаслідок якого заподіяна шкода здоров’ю або смерть.
    • Виробнича травма — це травма, одержана працюючим на виробництві внаслідок недотримання вимог охорони праці.

Водночас слід розрізняти побутовий та виробничий травматизм. Так, більшість побутових травмувань відбуваються, коли люди перебувають вдома — а в умовах дистанційної роботи дім стає робочим місцем.

Як уточнили у Держпраці, у разі нещасного випадку роботодавець повинен впродовж доби повідомити про це територіальний орган Держпраці, ПФУ, військову адміністрацію та первинну організацію профспілки (або уповноважену особу). Повідомлення може бути письмовим або електронним і складається за формою згідно з додатком 2 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Це правило не залежить від того, за яких обставин відбулося травмування. 

Після цього має бути створена комісія з розслідування нещасного випадку. Якщо ж нещасний випадок був прихованим (роботодавцю не повідомили вчасно) або якщо працівник не одразу втратив працездатність, проводиться спеціальне розслідування.

А вже за результатами розслідування можна буде визначити, що саме спричинило нещасний випадок: безпосереднє виконання робіт чи порушення вимог охорони праці на робочому місці.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118844

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521006

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
479

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді