Спростили умови для позапланових перевірок Держпраці

Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Скасували обов’язок погоджувати з Мінекономіки позапланову перевірку з питань виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю

image56

На порталі ПФУ пишуть про порушення: що робити?

КМУ постановою від 02.06.2023 № 553 вніс зміни до постанови «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про зайнятість населення» від 31.01.2007 № 70 (далі — Постанова КМУ № 553, Постанова КМУ № 70). Серед іншого, назву Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженого Постановою КМУ № 70, змінили на Порядок контролю за виконанням нормативу робочих місць та перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема шляхом його зарахування (далі — Порядок). Але змінами назви Порядку не обмежилися. 

Держпраці може проводити позапланові перевірки з питань виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю за зверненням фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинили шкоду її (їх) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, у разі подання документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Попередня редакція Порядку передбачала, що позапланову перевірку проводять лише за умови, що її погодили з Мінекономіки.

Як проходять перевірки з праці Допомагаємо розібратися

Строк проведення позапланової перевірки й надалі не перевищуватиме 10-ти робочих днів, а для суб’єктів малого підприємництва — 2-х робочих днів. Продовження строку проведення позапланової перевірки не допускається.

Постанова КМУ № 553 набула чинності 09 червня 2023 р.

Олена Петровська

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3584

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
14665

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
19210

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе консультація нашого експерта
31933

Звіт 10-ПОІ: коли і як правильно подавати

Звіт про працевлаштування інвалідів — один із найскладніших в кадровій практиці. Чимала кількість рядків для заповнення вимагає високої концентрації та уважності до деталей, а помилка тягне за собою накладання штрафу. Хто, як і в які терміни має подати звіт 10-ПОІ, роз’яснюємо у статті
24297

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді