
Держпраці нагадала, що сексуальні домагання визнані неприпустимими і законами України (Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»), і Міжнародною організацією праці.
Праця жінок у мирний та воєнний час: дороговкази для кадровика
МОП у 2019 році прийняла Конвенцію про викорінення насильства та домагань у сфері праці та супровідну рекомендацію. Документ пропонує боротися з основними причинами гендерно-обумовленого насильства. Зокрема, до факторів ризику відносять:
- гендерні стереотипи;
- різноманітні форми дискримінації;
- нерівне гендерне співвідношення сил.
Українське законодавство покладає на роботодавця зобов’язання захищати працівників від випадків сексуальних домагань та інших проявів насильства за ознакою статі.
Окрім захисту працівників законодавством та умовами колективного договору, керівникам підприємств варто формувати культуру взаємної поваги, а також проводити навчання задля кращого ознайомлення з проблемою, адже визначення меж домагання та оприлюднення доказів є чутливими та складними темами.
Держпраці наводить статистику, за якою до 55% жінок повідомляють про домагання у країнах ЄС. Супутниками цього злочину можуть стати цькування, агресія та зловживання керівним становищем.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.