Роботодавці повинні пам'ятати про свій обов'язок забезпечувати певні категорії працівників молоком чи іншими рівноцінними продуктами. Про це правило нагадала Державна служба України з питань праці.
Хто відповідальний за атестацію робочих місць
Таке зобов'язання стосується робіт зі шкідливими умовами праці (ст. 166 Кодексу законів про працю України).
Шкідливі роботи — це стан умов праці, за якого рівень впливу одного або більше факторів виробничого середовища або трудового процесу перевищує допустимий.
Визначити, чи є умови шкідливими, можна після атестації робочих місць за умовами праці.
Закон «Про охорону праці» говорить, що працівники на шкідливих роботах мають право на:
- лікувально-профілактичне харчування;
- молоко;
- рівноцінні харчові продукти.
Водночас сьогодні немає чіткого законодавчого регулювання цього питання. Порядок безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, який діяв раніше, був затверджений ще постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС у 1987 році та наразі не є чинним.
Вам може стати у пригоді:
Тож роботодавці повинні самостійно визначити правила у колективному договорі або угоді з урахуванням результатів атестації робочих місць за умовами праці.
При цьому варто пам'ятати, що просто замінити видачу молока грошовою компенсацією не вийде — компенсацію можна виплачувати, лише якщо робота має роз’їзний характер.
За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.