Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

UA RU
Автор
експерт із кадрових питань
Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникає низка питань: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.

Бланк особового листка з обліку кадрів

Зразок заповнення особового листка по обліку кадрів законодавчо не унормований. Щоб заощадити ваш час, наші експерти розробили особовий листок з обліку кадрів зразок написання та приклад заповнення доповнення до особового листка з обліку кадрів. Вам залишилося лише скачати бланк особового листка з обліку кадрів та внести свої дані.

Особовий листок з обліку кадрів (шаблон)

image30

СКАЧАТИ

Порядок заповнення особового листка з обліку кадрів

Особовий листок з обліку кадрів заповнюється особисто кандидатом на посаду/працівником чорнилом або кульковою ручкою, розбірливо, без виправлень. Важливо, що особистий листок по обліку кадрів зразок заповнення має містити інформацію, яка відповідає паспорту, військовому квитку, трудовій книжці, документам про освіту, іншим особистим документам.

УВАГА!

У той час, коли особовий листок з обліку кадрів зразок заповнення здійснює сам працівник власноруч, доповнення до особового листка з обліку кадрів зразок заповнення здійснює кадровик. Додаток до особового листка з обліку кадрів фіксує події і досягнення у трудовій діяльності працівника за час його роботи на підприємстві.

Особовий листок по обліку кадрів зразок заповнення має містити особисті відомості, зокрема про навчання, військову службу, роботу, що мали місце до прийняття в організацію.

Коли заповнюєте зразок особовий листок з обліку кадрів врахуйте наступні правила.

Ірина Житкова шеф-редактор Експертус Кадри, Київ
Тримайте орієнтовний перелік нормативно-правових актів для кадрової служби. Він у формі чекліста, тож стане в пригоді керівнику кадрової служби й під час оцінки персоналу підрозділу та внутрішнього аудиту кадрової роботи.

На усі запитання мають бути надані вичерпні відповіді. Приклад заповнення особового листка з обліку кадрів не передбачає перекреслювання граф, у разі негативної відповіді слід вказати: «не маю» тощо.

Прізвище, ім’я та по батькові — у називному відмінку (наприклад, Сидоренко Петро Володимирович).

Дата народження — арабськими числами (число, місяць, рік народження, наприклад, 16.09.1974).

У графі «Освіта» зазначається рівень освіти згідно із Законом України «Про освіту» та наявним документом про освіту:

  • базова загальна середня (підтверджує свідоцтво про базову середню освіту);
  • повна загальна середня (підтверджує атестат про повну середню освіту);
  • професійно-технічна (підтверджує диплом кваліфікованого робітника);
  • неповна вища (підтверджує диплом молодшого спеціаліста);
  • базова вища (підтверджує диплом бакалавра);
  • повна вища (підтверджує диплом спеціаліста чи магістра).

Якщо навчання триває, рівень освіти вказується відповідно до наявного документа про освіту (наприклад, якщо нині працівник навчається у магістратурі, рівень освіти зазначається як «базова вища»).

Назва навчального закладу прописується повністю, без скорочень. Наприклад: Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Напрям підготовки (спеціальність, спеціалізацію) має відповідати документу про освіту. Наприклад:

  • «Правознавство»;
  • «Документознавство та інформаційна діяльність».

Кваліфікація — так само. Наприклад: магістр права.

У графі «Наукові праці, винаходи, публікації у фахових періодичних виданнях» особовий листок по обліку кадрів зразок заповнення передбачає зазначення опублікованих наукових праць із вихідними даними, запатентованих винаходів, статтей.

За великої кількості наукових праць, винаходів, публікацій список може бути оформлений як додаток до особового листка. У такому разі у графі робиться посилання «Список наукових праць (винаходів, статей) додається».

У графі «Робота з початку трудової діяльності» відображається попередня трудову діяльність, включаючи роботу за сумісництвом. Якщо в одній й тій самій організації працівник обіймав різні посади, їх назви та періоди роботи необхідно вказати за кожною посадою.

За значної кількості державних нагород, відзнак, почесних звань дозволяється навести їх у додатку до особового листка, при цьому у графі робиться посилання «Список державних нагород (відзнак, почесних звань) додається».

Ірина Житкова шеф-редактор Експертус Кадри
Чи долучати до особової справи працівника документи про зміну режиму роботи та про запровадження дистанційної роботи?

Має бути вказано родинний стан на момент заповнення особового листка: «неодружений (незаміжня)», «одружений (заміжня)», «вдівець (вдова)» тощо.

Також варто вказувати членів родини (ПІБ, рік народження) та ступень споріднення. Наприклад:

  • Дружина — Сидоренко Марина Петрівна, 1976 р. н.
  • Син — Сидоренко Петро Петрович, 2004 р. н.

У графі «Додаткові відомості» можна вказати про належність до певної пільгової категорії («чорнобилець», особа з інвалідністю, одинока мати (батько) та ін.), що дає право на пільги та компенсації згідно із законодавством. Відомості слід зазначати із посиланням на відповідні документи.

Після заповнення особового листка з обліку кадрів працівник проставляє підпис та дату заповнення.

Зразок заповнення доповнення до особового листка (зразок)

Зразок доповнення до особового листка з обліку кадрів заповнюється вперше при оформленні особової справи, згодом — при наступних змінах в облікових даних працівника (після заповнення особового листка з обліку кадрів) на підставі відповідних наказів (розпоряджень) та документів, наданих працівником.

image43

СКАЧАТИ

Доповнення до особового листка з обліку кадрів: бланк містить інформацію про прийняття на роботу, переведення, звільнення з роботи та відповідну підставу (номер наказу, дата).

Зразок бланку доповнення до особового листка з обліку кадрів фіксує дані про зміни в облікових ознаках працівника після заповнення особового листка. У цьому розділі доповнення до особовий листок з обліку кадрів робляться відмітки про зміни в таких облікових ознаках: заохочення, державні нагороди. Доповнення до особового листка з обліку кадрів може містити інформацію про дисциплінарні стягнення, якщо вони накладалися.зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Оплата лікарняних в період воєнного стану», який відбудеться 6 червня. Спікер — керівник експертної групи «Експертус Кадри» Ольга Догадіна. У програмі — скільки може бути е-лікарняних поспіль, як з’ясувати: е-лікарняний первинний чи продовження попереднього, як оформити лікарняний з-за кордону. Також дізнаєтеся як оплачувати лікарняний суміснику, чи оплачувати лікарняний виконавцю робіт за ЦПД та як оплатити е-лікарняний, якщо працівник звільняється.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Оплата лікарняних в період воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді