Кадровики запитують — чи потрібно у заяві та наказі детально розписувати режим повного робочого часу? Чи просто вказати «перевести на повний робочий день»? Чи скасування неповного робочого часу оформлюють інакше?
Як припинити режим неповного робочого часу
Розглянемо, як припинити режим неповного робочого часу, який встановили на період карантину за заявою працівника.
Коли працівники писали заяви, а ви готували наказ про роботу з неповним робочим часом на період карантину, ще ніхто не знав, скільки триватимуть обмеження. Тож у заявах та наказі не вказували кінцевої дати їх дії.
Як повернути працівників на роботу після карантину
Припустимо, Уряд ухвалив чергову постанову про припинення або пом’якшення карантину. Підприємству дозволили працювати у звичайному режимі.
Узгодьте з керівником дату, з якої працівники зможуть працювати повний робочий час, повідомте її працівникам.
Працівники, які виявили бажання працювати в режимі неповного робочого часу на час карантину, можуть написати заяви про встановлення повного робочого часу з погодженої дати.
Заява про скасування неповного робочого часу, встановленого через карантин
Режим повного робочого часу визначено у Правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі, тому не треба розписувати його детально у наказі про встановлення повного робочого часу.
Наказ про скасування неповного робочого часу, встановленого через карантин
Якщо повний робочий час встановлюєте для кількох працівників, підготуйте один зведений наказ після того, як усі працівники нададуть заяви. Таку можливість передбачає пункт 7 глави 9 розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організація, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5.