Доручити працівникові додаткову роботу на умовах суміщення посад роботодавець може або за погодженням з працівником, або, прийнявши одностороннє рішення про це — у порядку зміни істотних умов праці відповідно до вимог КЗпП. Зразок наказу про суміщення посад 2024 — у статті.
На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Сумісництво і суміщення професій і посад є досить проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Скасувати суміщення посад, встановлене на невизначений строк, можна у будь-який час на прохання працівника, видавши відповідний наказ.
Виконувати роботу за суміщенням працівник може як чітко визначений період (приміром, до прийняття основного працівника), так і невизначений строк.
Якщо в організації є працівники, які виконують додаткову роботу за вакантними посадами на умовах суміщення посад, як табелювати виконання їхніх, щоб оплачувати додаткову роботу?
Нерідко трапляється, що, окрім основної роботи, працівник виконує ще й додаткову на тому самому підприємстві. Тобто суміщає посади. А чи вносити запис про суміщення посад до особової картки та трудової книжки?
Працівники вправі застосовувати свої вміння та навички на декількох посадах одночасно. Трудове законодавство називає таку діяльність як суміщення професій (посад). Розберімося, чи є обмеження на кількість суміщуваних посад.
Якщо працівника поряд із своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, виконує додаткову роботу за іншою професією (посадою), можемо говорити про суміщення професій (посад).