Право жінок на достроковий вихід на пенсію можуть продовжити

Пропонується продовжити передбачене Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право виходу на пенсію у 55 років непрацюючим жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу

Під час засідання 3 вересня Комітетом розглянуто альтернативні проекти законів: про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо права жінок дострокового виходу на пенсію) (реєстр. № 4476а) та про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо продовження надання жінкам права дострокового виходу на пенсію (реєстр.№ 4476а-1) та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект закону за реєстр. № 4476а.

Законопроектами пропонується продовжити передбачене Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право виходу на пенсію у 55 років непрацюючим жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу.

При цьому, якщо законопроектом за реєстр.№ 4476а пропонується надати можливість виходу на пенсію для таких жінок у 55 років без обмеження будь-яким терміном, то законопроектом за № 4476а-1 термін дострокового виходу на пенсію продовжується на 1 рік до 1 січня 2016 року.

Довідково: З 1 жовтня 2011 року відповідно до Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VI від 8 липня 2011 року пенсійний вік для жінок, які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 грудня 1961 року, підвищується поступово з 55 років до 60 років.

Водночас у період до 1 січня 2015 року збережено можливість виходу на пенсію жінок після досягнення 55 років. Таке право мають жінки, які звільнилися з роботи за наявності страхового стажу не менше 30 років. У цьому випадку розмір їх пенсії зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію (пункт 7-2 «Прикінцевих положень» Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Письмові комунікації для кадровика

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Під час війни трудове законодавство зазнає чималих змін. У результаті перед роботодавцями та працівниками постає питання: як зараховується стаж і як він впливає на нарахування пенсії?
55601

Графік відпусток: бланк та зразок оформлення

Бланк графіку відпусток — це документ, який дозволяє організації планувати і контролювати відпустки працівників протягом року. Щоб дізнатися, що передбачає графік відпусток (рекомендована форма), читайте цю статтю.
62282

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1316

Різниця між дистанційною та надомною роботою та правила її оформлення

Надомна та дистанційна робота 2024 року не втрачає своєї актуальності через дію воєнного стану в країні. Щоб легко орієнтуватися надомна чи дистанційна робота та оформляти їх правильно, дізнайтеся, що спільного мають ці два види віддаленої роботи та чим саме вони відрізняються.
4839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді