Як оплачувати роботу медичних працівників в нічний час, неробочі та святкові дні

МОЗ України разом із Профспілкою охорони здоров’я України в листі від 23.05.2014 № 10.03.68/14230 надали роз’яснення стосовно правомірності залучення медичних працівників первинної ланки до чергувань удома, роботи в нічний час, неробочі та святкові дні й оплати праці під час виконання вимог спільного наказу Генпрокуратури України, МВС України та МОЗ України від 28.11.2012 № 1095/955/119

У зв'язку із надходженням численних запитів від медичних працівників закладів охорони здоров'я щодо правомірності залучення медичних працівників первинної ланки до чергувань вдома, роботи у нічний час, неробочі та святкові дні та оплати праці під час виконання вимог спільного наказу Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1095/955/119 від 28.11.2012 «Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та прокуратури України при встановлені факту смерті людини» (далі - Спільний наказ) Міністерство охорони здоров'я України разом із Профспілкою працівників охорони здоров'я України роз'яснюють.

Виконання вимог Спільного наказу щодо виїзду лікарів на місце події у разі смерті людини за місцем її проживання без ознак насильницької смерті або підозри на таку для констатації факту смерті має покладатися на заклади охорони здоров'я, що функціонують у цілодобовому режимі.

Завдання та обов'язки лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги (далі - ЦПМСД) передбачають надання медичної допомоги прикріпленому населенню. Крім того, ЦПМСД працюють за шестиденним робочим тижнем і не належать до закладів охорони здоров'я із цілодобовим режимом роботи, у зв'язку з чим залучення лікарів цих закладів охорони здоров'я до чергувань у нічний час та роботи у неробочі та святкові дні є порушенням правил внутрішнього трудового розпорядку та трудового законодавства.

У разі організації чергувань лікарів за графіком у нічний час, неробочі та святкові дні, а також їх виїздів на місце події відпрацьований час слід розділяти на такий, що виконується в межах місячної норми робочого часу, та роботу в надурочний час (понад місячну норму робочого часу).

Якщо лікарів викликають в межах місячної норми робочого часу як у денний, так і в нічний час, то додатковій оплаті підлягають тільки години роботи у нічний час. При залученні лікарів до роботи понад місячну норму їх робочого часу оплачується весь фактично відпрацьований понад встановлену норму час у подвійному розмірі годинної ставки працівника (ст. 106 КЗпП України). При цьому компенсацію надурочних робіт шляхом надання працівнику відгулу законодавство не допускає.

Виконання зазначеної роботи у неробочі та святкові дні в межах місячної норми робочого часу оплачується у розмірі годинної або денної ставки зверх окладу та у розмірі подвійної годинної або денної ставки за фактично відпрацьований час, якщо робота проводилась понад місячну норму робочого часу (ст. 107 КЗпП України). У цьому випадку за бажанням працівника йому може бути наданий інший день відпочинку.

На час відсутності лікаря на основній роботі у зв'язку з викликом на місце події у разі смерті людини виконання його обов'язків покладається на інших лікарів з оплатою за фактично відпрацьовані додатково години.

Разом з тим лист від 14.10.2010 N 10.03.68./39/829 та N 01-01 МОЗ України разом із Профспілкою охорони здоров’я України просять у роботі не використовувати.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді