Вийшов друком травневий (№ 5/2014) номер вашого професійного журналу «Кадровик-01». На численні прохання кадровиків у журналі опубліковано покрокову інструкцію, за якою кадрова служба може поетапно провести одну з найскладніших кадрових процедур — скорочення чисельності і штату працівників, внести зміни до штатного розпису, попередити працівників про заплановане вивільнення, оформити звільнення за скороченням. Покроковий алгоритм проілюстровано зразками наказів, доповідних записок, актів, записів до трудових книжок.
Як зазначає у вступному слові головний редактор журналу «Кадровик-01» Ірина ЖИТКОВА, сьогодні наша країна переживає як ніколи складні часи. Політична й економічна кризи загострюються. На багатьох підприємствах відбувається скорочення чисельності та штату працівників, запроваджується режим неповного робочого часу. Через неможливість здійснення господарської діяльності підприємства закривають філії, розташовані в Автономній Республіці Крим. Тож на допомогу кадровикам експерти тематичного напряму Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус підготували докладний покроковий алгоритм «Скорочення чисельності та штату працівників», проілюстрований прикладами усіх необхідних документів. Упевнені, що цей матеріал допоможе вам гідно впоратися зі звільненням за однією із найскладніших підстав Кодексу законів про працю України.
Як правило, навесні студенти останніх курсів вищих навчальних закладів проходять переддипломну практику. Якщо працівник, який навчається без відриву від виробництва, звернеться до вашого керівника з проханням дозволити йому пройти практику на підприємстві, де працює, вам стане у пригоді ексклюзивний покроковий алгоритм «Студент-заочник бажає пройти практику на «своєму» підприємстві».
У рубриці «Запитуйте — відповідаємо» експерти журналу та провідні фахівці міністерств і відомств постаралися максимально приділити увагу запитанням кадровиків, серед яких:
Чи можна звільнити мобілізованого працівника, в якого закінчується строковий трудовий договір;
Чи можна змінювати назву посади, визначену Класифікатором професій, залежно від статі працівника;
Як назвати посаду працівника, який здійснюватиме дрібний господарський ремонт.
Відомо, що у багатьох компаніях керівництво докладає чимало зусиль, аби працівники не знали, скільки заробляють їхні колеги. Чому керівники уникають прозорості в цьому питанні? Які причини спонукають працівників цікавитися чужою оплатою праці? У статті «Розмір зарплати працівників: чи варто робити таємницею за сімома замками» ви знайдете відповіді на ці та інші запитання, а також цінні практичні поради.
Редакція журналу «Кадровик-01» постійно намагається полегшити Вам роботу в кадровій справі. Тож залишайтеся з нами і надалі!