У листі Мінсоцполітики наголосило, що стажування студентів та учнів профтехучилищ є дієвою формою підвищення їх професійного рівня. Саме стажування створює умови для професійної адаптації та здобуття студентами та учнями профтехучилищ досвіду практичної роботи. Крім того, стажування надає можливість молодим людям проявити себе у потенційного роботодавця, а роботодавцям — можливість підготувати кадровий резерв належного рівня професійної кваліфікації.
Стажування має здійснюватися за індивідуальною програмою, яка розробляється керівником стажування разом із стажистом та затверджується керівником організації. Ефективність роботи наставника безпосередньо пов’язана з тим, наскільки правильно побудована система взаємозв’язків між ним та його підопічним. Регулярний зворотній зв’язок допомагає керівнику стажування та стажисту більш чітко та об’єктивно оцінити результати своєї роботи, а при необхідності — вчасно виправити помилки або внести корективи у програму стажування — доповнити її або скоротити програму стажування з урахуванням наявних знань, умінь і навичок стажиста.
У разі, якщо зміни у програмі стажування стосуються положень договору (наприклад, строки, режим стажування або місце проходження стажування і т. ін.), то в установленому порядку мають бути внесені зміни до договору про стажування (шляхом укладення додаткової угоди) та відповідні зміни до наказу про стажування і програми стажування (затверджується керівником організації).
Запроваджуємо стажування студентів вищих навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів