З метою забезпечення українців якісними та доступними соціальними послугами Міністерство соціальної політики розробило законопроект про створення соціальної інспекції
Соціальні інспектори здійснюватимуть постійний контроль за додержанням законодавства під час надання пільг, призначення допомог, субсидій тощо. А також перевірятимуть дотримання державних стандартів під час надання соціальних послуг. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська. За її словами, соціальна інспекція — це інструмент внутрішнього контролю, який стежитиме за якістю надання соціальних послуг і захищатиме права громадян.
На думку Міністра соціальної політики, підвищення якості надання соціальних послуг і допомог неможливе без запровадження внутрішнього контролю та чітких критеріїв оцінки ефективності роботи органів соціальної сфери.
Ефективна система надання соціальних послуг, на думку Міністра соціальної політики України, має працювати в три етапи. Перший етап — людина приходить у центр надання послуг, який працює за принципом «єдиного вікна». Другий етап — відвідувач має змогу без зайвих довідок, на основі інформації з єдиної інформаційної бази, отримати необхідну послугу. На третьому етапі соціальна інспекція покликана перевірити якість надання послуги громадянину.
Також Міністр наголосила, що процедура надання соціальної допомоги та послуг має бути максимально спрощеною. За її словами, громадянин має отримати допомогу, субсидію чи пільгу лише надавши паспорт. Міністр поставила завдання запровадити такий механізм: при видачі житлових субсидій, допомоги малозабезпеченим сім’ям та при народженні дитини, в якомога коротший термін. Така спрощена процедура значно прискорить отримання допомоги громадянам.
При підготовці використано інформаційне повідомлення Міністерства соціальної політики України
(http://www.mlsp.gov.ua)
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.