Наявність додатка сприятиме підвищенню конкурентоздатності та мобільності випускника українського вищого навчального закладу як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках працевлаштування
4 вересня 2013 року на засіданні Уряду прийнято постанову КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 р. № 1260» (далі — Постанова № 1260). Відповідною постановою затверджено зразок додатку до диплома європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT). Європейський додаток до диплома запроваджений у вищих навчальних закладах на виконання зобов'язань України як країни-учасниці Болонського процесу. Додаток нового зразка буде обов'язковим документом до всіх дипломів про вищу освіту та надрукований українською та англійською мовами.
DIPLOMA SUPPLEMENT є одним з ключових документів «Europass» — узгодженої системи функціонування служби пошуку роботи і місця навчання в європейських країнах, а також єдиного формату документів, які супроводжують цей процес.
Постанова № 1260 щодо запровадження додатку до диплома європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT) набирає чинності 1 січня 2014 року.
Новий додаток до диплома надає можливість об'єктивної оцінки кваліфікації (ступеня) освіти, здобутої випускником вищого навчального закладу. Він містить розширену інформацію про отриману кваліфікацію та навчальні досягнення випускника ВНЗ, необхідну для забезпечення міжнародної зрозумілості та визнання отриманого випускником диплома про вищу освіту.
Додаток до диплома є обов'язковим документом у переважній більшості країн Болонського процесу і видається разом із дипломом про вищу освіту. Більшість країн без цього додатка не визнають дипломи про вищу освіту.
Новий освітній документ надасть незалежну інформацію для покращення міжнародної «прозорості» та справедливого академічного і професійного визнання кваліфікацій (дипломів, ступенів, сертифікатів тощо). Відтепер український диплом з таким додатком буде адекватно оцінений у будь-якій країні Болонського простору.
За інформацією Прес-служби Міністерства освіти і науки України
(http://www.mon.gov.ua/)
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.